Strona główna / Aktualności / Zabójstwo pod dyskoteką – są zarzuty dla sprawców

Zabójstwo pod dyskoteką – są zarzuty dla sprawców

Dwóch dni potrzebowała gnieźnieńska prokuratura by wstępnie wyjaśnić co wydarzyło się pod klubem EX w Mieleszynie w miniony weekend. Postawiono zarzuty dwóm mieszkańcom Konina, którzy przyczynili się do śmierci 28-latka z Psar Małych.

– Czynności, które do tej pory przeprowadziliśmy pozwoliły ustalić tyle, że 30 września w godzinach rannych funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez służby medyczne o przywiezieniu do szpitala w Gnieźnie mężczyzny ranionego najprawdopodobniej nożem. Mężczyzna ten zmarł po przewiezieniu do szpitala. Na podstawie podjętych niezwłocznie czynności ustalono iż mężczyzna przywieziony został przez załogę karetki pogotowia z Mieleszyna, gdzie brał udział w dyskotece Ex wraz z członkami rodziny i znajomymi. Czynności wykonane dotychczas pozwoliły ustalić iż mężczyźnie zadano dwa ciosy nożem – informuje Małgorzata Rezulak-Kustosz z prokuratury rejonowej w Gnieźnie

Policja na miejscu zatrzymała dwóch mężczyzn. Nożownik został wcześniej obezwładniony przez świadków zdarzenia, którzy podczas szarpaniny pobili go, w efekcie czego ten trafił do szpitala w Poznaniu. Nie został jeszcze przesłuchany, czeka na skomplikowaną operację.
Drugiemu zatrzymanego postawiono już zarzuty

– Przedstawiony mu został zarzut poplecznictwa z art. 239 par. 1 kodeksu karnego, bowiem poczynione ustalenia wykazały iż odebrał on od sprawcy nóż po tym zdarzeniu w celu jego ukrycia – mówiła prokurator podczas zorganizowanej konferencji.

Wobec sprawcy śmiertelnego czynu prokuratura wydała decyzję o postawieniu zarzutów zabójstwa. Obaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Konina. Do pchnięcia nożem doszło przed wyjazdem z parkingu dyskoteki.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.