Strona główna / Aktualności / Zmiany w Skorzęcinie. Podwyżki dotkną też witkowian

Zmiany w Skorzęcinie. Podwyżki dotkną też witkowian

Samorząd Witkowa ustalił nowe opłaty za wstęp na teren Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców gminy i odwiedzających to miejsce gości. Niestety czekają ich podwyżki!

28 marca Rada Miejska w Witkowie podjęła niejednogłośnie uchwałę w sprawie powierzenia burmistrzowi ustalania opłat i cen za korzystanie z obiektów i urządzeń w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Włodarz gminy skorzystał ,więc ze swoich uprawnień i ustalił nowe stawki, które zostały podane najpierw do wiadomości radnych, uczestniczących we wspólnym posiedzeniu komisji Finansów i Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oraz Gospodarki Rolnej, Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego. Jedna z propozycji burmistrza została skrytykowana przez radnego Krzysztofa Chołodeckiego, który wyraził swój sprzeciw, co do podwyższenia całosezonowej opłaty dla mieszkańców gminy Witkowo z 30 na 50 złotych. Rozgorzała trwająca wiele minut dyskusja. Co ciekawe, zdania radnych były w tej kwestii podzielone. Niespodziewanie radni „opozycji” zyskali spore wsparcie od przewodniczącego Rady Miejskiej, Piotra Jóźwika, który podobnie jak oni, nie poparł propozycji Mariana Gadzińskiego, dotyczącej podwyższenia ceny karnetu dla witkowian. Radni dowiedzieli się, że główną przyczyną podwyżki za karnet dla mieszkańców gminy, było postępowanie związane z przekazywaniem przez witkowian karnetów osobom nieuprawnionym, nie będącym mieszkańcami gminy. – Ludzi nieuczciwych musimy wyeliminować! – grzmiał Piotr Jóźwik rzucając propozycję, aby karnety dla naszych mieszkańców były nabywane w jak dawniej w Urzędzie Gminy, a nie na bramie. W ten sposób ograniczylibyśmy nielegalny proceder. Mało prawdopodobne, aby wątpliwości radnych zostały uwzględnione przez włodarza gminy. Pocieszający jest jednak fakt, że radni zauważają problem, który być może nie w tym, ale następnym roku zostanie rozwiązany po myśli mieszkańców.

Opłaty proponowane przez burmistrza:

1. Jednodniowy wstęp motocyklem i motorowerem – 4 zł. na 5 zł.

2. Jednodniowy wstęp pojazdem wielośladowym od poniedziałku do czwartku – z 6 zł. na 8 zł.

3. Jednodniowy wstęp pojazdem wielośladowym od piątku do niedzieli – z 10 zł. na 12 zł.

4. Tygodniowy wstęp pojazdem wielośladowym – z 40 zł. na 60 zł.

5. Dwutygodniowy wstęp pojazdem wielośladowym – z 60 zł. na 90 zł.

6. Całosezonowy wstęp pojazdem wielośladowym – ze 120 zł. na 200 zł.

7. Całosezonowy wstęp dla mieszkańców gminy Witkowo – z 30 zł. na 50 zł.

8. Całosezonowa opłata dla użytkowników wieczystych i właścicieli gruntu – 120 zł.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Jeden komentarz

  1. Zmiany w Skorzęcinie

    No i znowuż emeryci dostaną po nosie,przyjdzie im siedzieć w domu.Myślę że ten co zarządził przed pójściem na emeryturę zmieni przepisy na swoją korzyść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.