Strona główna / Aktualności / Zrobią park z własnej kieszeni

Zrobią park z własnej kieszeni

Opuszczony park na osiedlu doczeka się modernizacji. Władze Witkowa zrealizują to zadanie wyłącznie w oparciu o gminny budżet.

Do tej pory lokalny samorząd bezskutecznie starał się o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na remont parku zlokalizowanego przy ulicy Mickiewicza. Zakładana modernizacja będzie polegać na wyposażeniu terenu w plenerową siłownię oraz nowe elementy zabawowe, m.in. huśtawki.

– W przyszłorocznym budżecie mamy zaplanowane pieniądze na ten cel. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy otrzymali dofinansowanie, dlatego wykonamy to zadanie wyłącznie z własnych pieniędzy. Powodem do wstydu są ciągłe pytanie w tym macie. Tym bardziej nie będziemy czekać na środki zewnętrzne – informuje burmistrz Marian Gadziński.

W ostatnich tygodniach w sąsiedztwie wspomnianej ulicy i opuszczonego parku powstał także parking z płyt ażurowych. Nowe miejsca parkingowe kosztowały lokalny samorząd blisko 20 tysięcy złotych.

Hubert Lisiak

Być może to cie zainteresuje:

Śmierć podczas remontu mieszkania

Blok na witkowskim osiedlu stał się miejscem tragedii 45-letniego mężczyzny. Dramatycznego odkrycia dokonano w jednym …

2 komentarze

  1. Zamiast robić kolejne miejsce na schadzki alkoholowe zbudowaliby parking, bo ten który powstal za duzo nie pomógł. Nadal nie ma gdzie parkować 🙁

  2. Puzio Elżbieta

    Jako mieszkanka Witkowa od urodzenia mieszkam i pracuje w Witkowie jestem bardzo zadowolona z tego że ktoś pomyślał właśnie o takim wykorzystaniu tego placu brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.