Strona główna / Aktualności / Prezes krytykuje władze Witkowa

Prezes krytykuje władze Witkowa

Prezes krytykuje władze Witkowa

Choć celem wizyty Danuty Stefańskiej w witkowskim magistracie było przedstawienie sprawozdania z działalności Klubu PTTK Witkowo, prezes nie omieszkała skierować sporo cierpkich słów po adresem lokalnego samorządu oraz jego włodarzy. – Nigdy nie usłyszałam od strony władz – dziękuję za to, co robisz – mówiła.

Reaktywacja witkowskiego oddziału PTTK odbyła się w 2012 roku. Od tamtego czasu Klub miał dwóch prezesów – Roberta Sawę oraz obecną szefową – Danutę Stefańską. Grupa działa przy Klubie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Witkowie, a jej korzenie wywodzą się z PTTK Słupca. Od lat twór prowadzony przez prezes Stefańską organizuje liczne wyjazdy oraz przedsięwzięcia na terenie kraju, jak i zagranicą (tylko w minionym roku 26 wycieczek). Czynnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności oraz promuje gminę Witkowo, zrzeszając obecnie blisko 100 członków i sympatyków. Od początku istnienia PTTK Witkowo współpracuje z wieloma instytucjami – w tym przede wszystkim z samorządem Witkowa. Wzajemna działalność obydwu podmiotów obfituje w liczne wydarzenia – w tym rajdy rowerowe. Mimo to prezes Stefańskiej nie przeszkadza to w oficjalnym krytykowaniu lokalnych władz oraz ich poczynań.

– Jako wolontariusze czujemy się niedocenieni. Od 2017 roku usilnie starałam się, aby zauważono wolontariuszy jako ludzi działających tutaj i pracujących. Skoro w 2016 roku mój klub na 110 innych z terenu całego kraju zyskał miano klubu roku, to czymś musiałam się wykazać. Nigdy nie usłyszałam od strony władz – dziękuję za to, co robisz. Promując miasto zabiegałam u władz o koszulki z napisami dla członków Klubu, ale niestety nie mogę się ich doczekać. Takie rzeczy są i niestety trzeba o nich mówić. Wielokrotnie starałam się, aby w Witkowie powstała karta seniora, która umożliwi chociażby zniżki na leki. Na przykładzie mojego męża, który jest niepełnosprawny w stopniu znacznym, pragnę zaznaczyć, że dla takich osób i seniorów w Witkowie w ogóle nie ma zajęć. Chciałabym zrobić coś także dla miejscowych anonimowych alkoholików, ponieważ mam do tego kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie – mówiła na kwietniowej komisji oświaty.

Jako organizacja pozarządowa PTTK Witkowo otrzymuje od władz Witkowa dofinansowanie na coroczną działalność. Aktualnie jest to kwota 2 tysięcy złotych.

– Gratulujemy działalności zarówno pani, jak i członkom Klubu. Od lat tworzycie w Witkowie bardzo widoczną grupę. Jesteście organizacją dotowaną przez nasz jako samorząd. Tego typu stowarzyszeń w gminnie Witkowo jest 36. Nie do końca zgodzimy się, więc z tym, że pomijamy i nie doceniamy waszą organizację – komentował na zakończenie wystąpienia prezes Stefańskiej, przewodniczący komisji Marek Wiatrowski.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.