Strona główna / Aktualności / Przedsiębiorczość dla Witkowa

Przedsiębiorczość dla Witkowa

Adrianna Jackowiak i Rafał Majewski to mieszkańcy Witkowa, którzy w nadchodzących wyborach samorządowych będą reprezentować KWW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Już 21 października dwoje witkowian powalczy o mandaty radnych w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Ich kandydatury łączy przede wszystkim przedsiębiorczość, którą z powodzeniem wykorzystują w życiu zawodowym. Adrianna Jackowiak (30 l.) od 3 lat prowadzi firmę specjalizującą się w produkcji i sprzedaży handmade’owych artykułów dekoracyjnych – ze szczególnym uwzględnieniem tych dedykowanych dzieciom. Mama trójki dzieci.

– To macierzyństwo determinuje sposób, w jaki patrzę na otoczenie – jako matka bardziej pragmatycznie, wrażliwie na potrzeby otoczenia i otwarcie na działanie. Priorytetowe jest dla mnie to, by moja rodzina mogła wieść godne życie – podkreśla pani Adrianna.

Posiada wykształcenie wyższe z zakresu studiów humanistycznych. Zdobytą wiedzę z kierunków filologii polskiej, komunikacji społecznej, psychologii, seksualności człowieka oraz zarządzania wykorzystuje w codziennych kontaktach międzyludzkich i zawodowych. Charakteryzuje ją zaradność, ambicja i pozytywne nastawienie do życia. Swoje działania w Radzie chce skoncentrować na wielu aspektach – m.in. konsultacjach społecznych, powołaniu grona ekspertów czuwających nad przeprowadzonymi działaniami oraz wprowadzeniu symbolicznych opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Witkowianka nie zapomina również oświacie, w której pragnie m.in. dać możliwość doboru do podstawy programowej przedmiotów szkolnych według indywidualnych zainteresowań.  Zasada Pani Jackowiak jest jedna: odpowiadać na potrzeby społeczności.

 – Podjęcie działań w kierunku ukończenia Szpitala Powiatowego w Gnieźnie, pomoc przy pozyskiwaniu funduszy w celu powstania placówki typu Klub Malucha (alternatywa dla żłobka, skierowana dla dzieci od 1 do 3 roku życia) w Gminie Witkowo czy wypracowanie atrakcyjnej koncepcji witkowskiej szkoły średniej są da mnie tak oczywiste, że często zapominam o tym wspomnieć – dodaje witkowianka

Profesjonalizm charakteryzuje również drugiego z kandydatów. Rafał Majewski (39 l.) od ponad 10 lat prowadzi prężnie rozwijającą się firmę elektroinstalacyjną, Od 4 lat pełni funkcję przewodniczącego Osiedla Numer 3 w Witkowie. Wspiera liczne działania społeczne oraz imprezy organizowane przez lokalne stowarzyszenia i władze samorządowe. Jego pasją jest sport, a przede wszystkim siatkówka.

– Chcę by powiat gnieźnieński stał się regionem o sprawnej infrastrukturze przyjaznej mieszkańcom. Pragnę by okolica rozwijała się prężnie i była przykładem innowacyjności, zarówno w obszarach miejskich jak i wiejskich. Zadaniem władz powiatowych jest likwidacja istniejących jeszcze różnic i barier pomiędzy poszczególnymi miastami i gminami w regionie – zauważa pan Rafał.

Będąc radnym powiatowym zamierza aktywnie przyczynić się do restrukturyzacji PUP w kierunku realnego wsparcia lokalnych przedsiębiorstw i pracowników w celu pomocy w pozyskiwaniu funduszy UE oraz dokończenia rozbudowy Szpitala Powiatowego z równoczesnym zwróceniem szczególnej uwagi na jego rolę w zapewnieniu sprawnej i wykwalifikowanej pomocy medycznej. Obojętne nie jest mu również wsparcie obszarów wiejskich oraz znacząca poprawa jakości istniejących oraz budowa nowych połączeń drogowych i ścieżek rowerowych łączących wszystkie miejscowości i sołectwa w powiecie. W ramach oświaty zamierza wpłynąć na reorganizację szkolnictwa zawodowego podległego zarządowi powiatu w kierunku podniesienia poziomu kształcenia dzieci i młodzieży w kierunkach zapewniających im lepszy „start życiowy”.

Materiał sfinansowany przez KWW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.