Strona główna / Aktualności / Zgłoszono pięć komitetów wyborczych

Zgłoszono pięć komitetów wyborczych

Na 21 października zaplanowano ogólnokrajowe wybory samorządowe. Decyzję o dacie wyborów ogłosił premier Mateusz Morawiecki, dając w ten sposób zielone światło do tworzenia komitetów wyborczych przez partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia i samych wyborców.

– Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków – przekazał premier za pośrednictwem Twittera

Zgłaszanie komitetów upłynęło 27 sierpnia. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza również kampania wyborcza. Zgodnie z harmonogramem oficjalne jej zakończenie ma odbyć się o północy 19 października.

Komisarz Wyborczy w Koninie II odnotował 5 komitety, które zgłoszono z terenu gminy Witkowo. Są nimi: „Samorządna Gmina Witkowo” z Witkowa, „Wszystko dla ludzi”, z Kołaczkowa, KWW Pawła Roszyka, „Nasze Witkowo oraz „Wspólnie dla Gminy Witkowo”.

Według zatwierdzonego w tym roku kodeksu wyborczego kadencja organów samorządu terytorialnego została wydłużona z 4 do 5 lat. Nowe przepisy określają też między innymi dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Z kolei jednomandatowe okręgi wyborcze zostały ograniczone do wyborów rad gmin, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy osób.

O poszczególnych kandydaturach oraz wyborczych doniesieniach będziemy informować na łamach Kuriera.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.