Już niedługo Ósmoklasiści staną przed dylematem wyboru szkoły. W głównej mierze młodzież sama decyduje, do jakiej placówki chciałaby się zapisać, jednak często w tej decyzji pomagają rodzice. Poniżej przedstawiamy 5 rzeczy, które są istotne dla opiekunów młodzieży wybierającej szkołę średnią i czym mogą się kierować, by jak najlepiej pomóc swojemu dziecku wybrać najlepszą placówkę.
Nauczanie cyfrowe
W obecnej sytuacji nauka młodzieży odbywa się zdalnie. W wyborze nowej szkoły warto zwrócić uwagę na to, jak placówka poradziła sobie z przeniesieniem nauki ze szkoły do domów uczniów. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium dostosowano nauczanie online do potrzeb uczniów i ich rodziców. Zajęcia odbywają się według ustalonego dla każdej klasy indywidualnego harmonogramu, a przedmioty realizowane w rozszerzeniu traktowane są priorytetowo i przeprowadzane są nawet 7 razy w tygodniu w kilkuosobowych grupach. Placówka tak przeorganizowała system nauczania, by wszystkie zajęcia odbywały się zdalnie. Szkoła nie zdecydowała się na wysyłanie pakietów kilkudziesięciu zadań w formie papierowej, ani przez Internet, gdyż jest to rozwiązanie zbyt obciążające dla uczniów. Młodzież na bieżąco w trakcie e-lekcji wraz z nauczycielem rozwiązuje zadania. Konsultacje przed egzaminem maturalnym dla 3 klas liceum są prowadzone przez cały czas.
Poznanie szkoły „od środka”
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium podczas rekrutacji, oferuje wszystkim rodzicom i ich dzieciom możliwość indywidualnego obejrzenia placówki oraz spotkanie z Dyrektorem. Jest to idealna okazja, by na spokojnie i bez tłoku obejrzeć mury szkoły, zwiedzić sale lekcyjne, boisko. Jest to ważne nie tylko dla rodzica, który może zobaczyć gdzie jego dziecko będzie się uczyło, ale i dla ucznia. Bez stresu i bez świadków można poznać nowe otoczenie, zaznajomić się z rozmieszczeniem klas, dowiedzieć się gdzie są toalety, stołówka, pokój nauczycielski. Zmniejsza to stres przed zmianą szkoły i pozwala na lepsze odnalezienie się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Podczas takiego spotkania z Panią Dyrektor, mamy okazję porozmawiać o osiągnięciach i predyspozycjach ucznia, a także opowiedzieć o swoich oczekiwaniach oraz zadać pytania.
W czasie pandemii wizyta w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium nie jest możliwa. Placówka nie chce zabierać rodzicom możliwości rozmowy podczas rekrutacji z władzami Szkoły, dlatego można zadzwonić do sekretariatu i porozmawiać z Panią Dyrektor. Podczas rozmowy można dowiedzieć się więcej na temat placówki, profili oraz porozmawiać o umiejętnościach i talentach, jak i obawach przez zmianą szkoły.
Godziny otwarcia i zamknięcia szkoły
Dla rodziców pracujących, którzy dowożą swoje dzieci do szkoły istotną kwestią jest, kiedy szkoła jest otwierana i zamykana. Bywa tak, że rodzic musi zrezygnować z podwiezienia dziecka, gdyż placówka otwierana jest dopiero przed 8:00, a uczeń musiałby czekać na rozpoczęcie lekcji na zewnątrz. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium specjalnie dla swoich uczniów otwiera swoje drzwi już przed godziną 7:00. Można w spokoju udać się na stołówkę lub strefę relaksu i poczekać na rozpoczęcie zajęć. Analogicznie, po skończonych lekcjach, młodzież może poczekać w szkole na rodzica do godziny 18:00.
Angielski nie tylko w teorii, ale i w praktyce
Nikogo nie trzeba przekonywać, że znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Obecnie większość pracodawców wymaga znajomości tego języka na poziomie minimum średniozaawansowanym. Pomimo dobrego wykształcenia, brak odpowiedniej znajomości tego języka może wykluczyć kandydaturę na wiele stanowisk pracy. Rodzice i uczniowie niejednokrotnie podkreślają, iż jedną z głównych zalet Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium, jest rozszerzony angielski na każdym profilu, a zajęcia prowadzone są 5 razy w tygodniu. Uczniowie nie muszą się bać o przygotowanie do matury, a rodzice nie muszą wydawać pieniędzy na korepetycje. Kadra nauczycielska dokłada wszelkich starań, by uczniowie opuszczając mury Milenium, znali język angielski na poziomie B2. Dodatkowo, w trakcie nauki, można przygotować się i przystąpić do Egzaminu Cambridge B2 First FCE.
Zajęcia fakultatywne
Młodzież w trakcie nauki w szkole średniej, często szuka swoich pasji, próbuje sił w nowych dziedzinach oraz stara się zdobyć dodatkowe umiejętności, które przydadzą się podczas nauki w szkole wyższej. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium oferuje swoim uczniom wiele fakultatywnych zajęć, m.in. naukę jednego dodatkowego języka (do wyboru: niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski) oraz naukę łaciny. Dla uczniów interesujących się informatyką, dobrym wyborem jest nauka programowania systemów komputerowych, która jest świetnym przygotowaniem do studiów w tym kierunku. Dla osób, które marzą o zostaniu inżynierem, Milenium również wychodzi naprzeciw – szkoła przygotowała dodatkowe zajęcia z programu AutoCAD. Jest to najważniejsze oprogramowanie do projektowania 2D/3D oraz tworzenia dokumentacji. Wybierając się na Politechnikę, nie sposób ominąć lekcji z AutoCAD.
Rekrutacja online trwa!
https://liceum.milenium.edu.pl