czwartek, 30 marca 2023 06:35
Witkowo.eu
  • Strona główna
  • Wokół nas
  • Na sygnale
  • Z archiwum
    • Fotorelacje
  • Sport
    • Turystyka
  • Kurier Witkowski
    • O Kurierze
    • Oferta reklamowa
    • Reklama witkowo.eu
No Result
View All Result
  • Strona główna
  • Wokół nas
  • Na sygnale
  • Z archiwum
    • Fotorelacje
  • Sport
    • Turystyka
  • Kurier Witkowski
    • O Kurierze
    • Oferta reklamowa
    • Reklama witkowo.eu
No Result
View All Result
Witkowo.eu
No Result
View All Result
Home Wokół nas

Duże zainteresowanie ofertą ZSP Witkowo

admin1 by admin1
21 czerwca 2019
in Wokół nas
0 0
A A
0
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Pierwszy raz po reformie oświaty szeregi szkół średnich zasilą tzw. podwójne roczniki – z podstawówek oraz zlikwidowanych gimnazjów. Dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie to szansa na pozyskanie większej ilości uczniów.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi najpóźniej 24 lipca. W przypadku ZSP Witkowo nabór dotyczył liceum o profilu pielęgniarsko opiekuńczym, liceum mundurowego i czterech typów technikum – ekonomicznego, logistycznego, informatycznego i żywienia oraz usług gastronomicznych, a także szkoły branżowej (dawna zasadnicza szkoła zawodowa).

– Mam nadzieję, że uda nam się utworzyć  wszystkie typy techników oraz liceum mundurowe. Najlepiej sytuacja wygląda w szkołach branżowych i technikach. Świadczy to o wzroście zainteresowania szkolnictwem zawodowym i zdobywaniem konkretnego fachu – informuje dyrektor Anna Malendowicz-Koteras.

Ofertą witkowskiej szkoły zainteresowało się blisko 150 uczniów, którzy zalogowali się w systemie elektronicznym wykorzystywanym do naboru. Losy wielu z nich wyjaśnią się już 9 lipca. Wówczas wspomniany system dokona selekcji wśród kandydatów do wszystkich szkół średnich na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Tego samego dnia odbędzie się również spotkanie z władzami starostwa powiatowego w Gnieźnie będącego organem prowadzącym dla ZSP Witkowo.

– Wówczas dowiemy się na przykład tego, ilu uczniów będzie mogło do nas dołączyć z drugiego wyboru, ponieważ nie dostało się do szkoły, którą wybrali jako pierwszą – dodaje dyrektor witkowskiej placówki.

Warty podkreślenia jest fakt, iż ZSP Witkowo jest jedyną szkołą średnią w powiecie gnieźnieńskim działającą poza Gnieznem. Pozostałe mieszczą się w pierwszej stolicy Polski. Co więcej, w dobie problemów lokalowych w postaci ciasnych szkół, sytuacja placówki z gminy Witkowo jawi się bardzo optymistycznie.

– Dysponujemy okazałym budynkiem, dlatego nie mamy tego typu problemów. Do tego oferujemy wykwalifikowaną kadrę 22 nauczycieli. Niewykluczone, że do tego grona dołączy kilku nowych. Odpowiedź na to pytanie poznamy po utworzeniu nowych klas – podkreśla Anna Malendowicz-Koteras.

W ostatni dniach ZSP jako jedna z dwóch szkół z powiatu gnieźnieńskiego zakwalifikowała się do kolejnego projektu Erasmus. Na 100 możliwych punktów witkowska szkoła otrzymała 97. Dzięki temu uczniowie wyjadą na praktyki zawodowe do Grecji. Początek nowego roku szkolnego już 2 września.

 

Previous Post

Nowy proboszcz znakiem jedności. Fotorelacja

Next Post

To już pewne. W Witkowie będzie kino

Zobacz także

Wokół nas

Wyjątkowa podróż uczniów witkowskiej „Borysówki”

12 marca 2023
Wokół nas

Patryk gra i podróżuje

11 marca 2023
Wokół nas

Witkowscy pielgrzymi dziękowali Matce Bożej

10 marca 2023
Wokół nas

Druh Marian odznaczony medalem

8 marca 2023
Wokół nas

Przez ćwierć wieku była dyrektorem

4 marca 2023
Wokół nas

DPS z dofinansowaniem

3 marca 2023
Next Post

To już pewne. W Witkowie będzie kino

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurier Witkowski

Skorzęcin: Rzeczpospolita

Komentarze

  • Marek Czarnioawski - Ministrant przeżył koszmar
  • Anonim - Ministrant przeżył koszmar
  • wyborczy - Ministrant przeżył koszmar
  • Witkowianin - Musidlak z odznaczeniem państwowym
  • Jarek Zegarek - Marek Sucholas królem kurkowym

Reklama

© 2021 Graffi Studio Kurier Witkowski

No Result
View All Result
  • Strona główna
  • Wokół nas
  • Na sygnale
  • Z archiwum
    • Fotorelacje
  • Sport
    • Turystyka
  • Kurier Witkowski
    • O Kurierze
    • Oferta reklamowa
    • Reklama witkowo.eu

© 2021 Graffi Studio Kurier Witkowski

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In