Informacja Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie
dotycząca funkcjonowania placówek oświatowych z terenu Gminy Witkowo
Burmistrz Gminy i Miasta w Witkowie zgodnie z informacją Prezesa Rady Ministrów informuje, że funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że od dnia 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W placówkach oświatowych na terenie Gminy Witkowo w dnia 12.03.2020 r. i dnia 13.03.2020 r. będą zapewnione zajęcia opiekuńcze.
Natomiast od jutra do odwołania zawiesza się dowozy uczniów do szkół.
OKSiR w Witkowie od dnia 12.03.2020 r. zawiesza wszystkie zajęcia i imprezy kulturalne do odwołania.
Biblioteka Publiczna w Witkowie od dnia 12.03.2020 r. do 25 marca 2020r. będzie zamknięta.
Proszę także mieszkańców o ograniczenie przebywania w dużych skupiskach ludzi, powstrzymanie się od uczestnictwa w zbiorowych wydarzeniach kulturowych oraz zachowania wszelkich norm higienicznych.
Rekomenduje się mieszkańcom ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy i Miasta w Witkowie do niezbędnego minimum i przypomina się o możliwości załatwiania spraw urzędowych przez telefon bądź drogą elektroniczną.
Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo
Marian Gadziński
A manewry DEFENDER 2020 też odwołane? Tysiące żołnierzy z USA stacjonujących w NIemczech przyjedzie do Powidza.