Do 22 stycznia potrwa nowa formuła kolędy w parafii pw.św. Mikołaja w Witkowie, o której informowaliśmy w jednym z poprzednich numerów naszego tygodnika. Z uwagi na pandemię zamiast tradycyjnych odwiedzin wierni uczestniczą w nabożeństwach przypisanych do danych ulic i miejscowości.
Jednocześnie księża mikołajowego kościoła za pośrednictwem Parafialnych Witkowskich Wiadomości zaapelowali do wiernych – szczególnie tych zamieszkujących osiedle wojskowe (Parafia Wojskowa pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej), o określenie do jakiej parafii należą.
Można to uczynić wchodząc na stronę internetową parafii pw. św. Mikołaja w zakładkę ,,formularze” lub wysłać stosowną wiadomości na adres kartoteka.mikołaj@wp.pl.
Pokazuje to, niestety, ze się księża nie potrafią dogadać. Działają na własną niekorzyść, bo my tego za nich nie zrobimy. Jeśli się Kościół nie zreformuje to wykończy się kadrowo. Wystarczy spojrzeć ilu księży kończy seminarium.
Przynależność do parafii wojskowych określa Konstytucja Apostolska Jana Pawła II z 1986 „Spirituali militum curae”
„Spirituali Militum Curae” Art. 10
1 – Wierni będący żołnierzami oraz ci, którzy pracują dla sił zbrojnych, jeśli ich związek z armią jest uznany przez prawo cywilne;
2 – Członkowie ich rodzin, mianowicie współmałżonkowie i dzieci – także jeśli są samodzielni – zamieszkujący w tym samym domu, a także krewni i służba, zamieszkujący pod tym samym dachem;
3 – Ci, którzy uczęszczają do szkół wojskowych, przebywają w wojskowych szpitalach, domach starców lub innych podobnych miejscach, również personel tych instytucji;
4 – Wszyscy wierni obojga płci, niezależnie od tego, czy należą, czy nie należą do zgromadzenia zakonnego, którzy na polecenie lub za zgodą ordynariusza wojskowego pełnią jakieś stałe funkcje.