Jego życiowym drogowskazem stała się muzyka. To dzięki niej zrozumiał swoje błędy, dostrzegając różnicę między dobrem a złem. Sam pisze i komponuje, opowiadając przy tym o szczęściu i trudach codzienności. Przedstawiamy postać Piotr Kowalskiego, który w Witkowie odnalazł sens życia.
W Zakładzie Poprawczym w Witkowie jest od 2 lat, gdzie trafił z rodzimego Grodziska Mazowieckiego. Mury miejscowej placówki ma opuścić 11 lutego przyszłego roku.
– Pobyt tutaj wiele mnie nauczył. Jestem innym człowiekiem – mówi Piotr.
Okazuje się, że do jego przemiany przyczynia się nie tylko skuteczna resocjalizacja, ale także muzyka, z którą zetknął się już „na wolności”. Jego artystyczne serce od nastoletnich czasów bije niemal wyłącznie dla rapu. Od 8 lat pisze własne teksty i komponuje do nich muzykę.
– Ten gatunek pokazał mi mój starszy kolega Łukasz. To właśnie od niego się tym zaraziłem. Wiele mnie nauczył, także jeśli chodzi o pisanie – opowiada 20-latek.
Inspiracją dla Piotrka jest codzienność, trudy życia, ale także momenty przepełnione szczęściem. Jego twórczość można znaleźć przede wszystkim na Facebooku, która została zauważona już 2 lata temu. Bohatera naszego artykułu wybrano laureatem przeglądu muzycznego OSPAR 2019 – jako osobowość sceniczna z wyróżnieniem specjalnym fundacji im. Marii Grzegorzewskiej.
– Odbierając nagrodę czułem się bardzo dobrze. Cieszyłem się, że zdobyłem tę statuetkę. Przyjechałem tam też, żeby pokazać, co potrafię – podkreślał wówczas Piotr.
Piotr gościł wówczas w siedzibie warszawskiej rozgłośni ,,Radio Dla Ciebie”, gdzie wziął udział w audycji prowadzonej przez Małgorzatę Berwid z programu „Ciotka Książkula”. Bardzo ważną rolę w twórczości Piotra odgrywa jego nauczycielka języka polskiego – Aldona Osterczy. Jak sam podkreśla, pomaga mu w wyborze tematyki oraz tworzeniu tekstu.
– Witkowo w pewnym sensie stało się moim drugim domem. To tutaj zrozumiałem, że chcę być lepszym człowiekiem. Dążę do tego – zapewnia popularny Gonzo.
„Dostrzegać swoje błędy to inteligencja. Przyznawać się do nich to pokora. Więcej ich nie popełniać to mądrość”.